Wieści
O klanie
Kronika
Kodeks
Słudzy
Werbunek
Turnieje
Wojny
Sala Chwały
Forum
Ciekawostki Klanowe

Klan AZM został założony 29 czerwca 2000 roku czyli w dniu światowej premiery Diablo 2.
Klan AZM istnieje od .
Przez pierwsze dni istnienia klanu skrót brzmiał SAN.
Nazwa klanu "Słudzy Azmodana" jest niezmienna od samego początku czyli od 2000 roku. A więc powstała na długo przed tym zanim ktokolwiek mógł się spodziewać że jednym z głównych bosów w Diablo 3 może być Azmodan.
Jeden z członków klanu AZM - Polo wykazał się nielada sprytem na tyle że udało mu się dokonać PK (Player Kill) w Diablo 3 w trybie HC gdzie teoretycznie coś takiego w tej grze jest niemożliwe :D Jest to jedyny znany mi i udokumentowany przypadek PK w Diablo 3 na świecie tak więc można sobie tylko wyobrazić skale całego zdarzenia :) Cała sytuacja miała miejsce około 2 tygodnie po premierze Diablo 3 i gra w tym czasie posiadała jeszcze wiele bugów, bo niewątpliwe incydent ten musiał być błędem gry. Poniżej kilka screenów upamiętniających to zdarzenie:

I na deser jeszcze jeden z tematów na oficjalnym forum blizzarda dotyczący tej sytuacji założony przez poszkodowanego w całym tym zdarzeniu: KLIK. Oczywiście Polo nie zamierzał nikogo zabić i wynikło to z czystego przypadku :p Szkoda jeszcze tylko że nie wypadło pamiątkowe uszko :D
Członek klanu AZM - Look był wylosowany już w pierwszej fali losowania beta testerów do Diablo 3, a że był na tyle uprzejmy żeby udostępnić swoje konto wszystkim klanowiczom, którzy mieli chęć przetestować gre tak więc śmiało można powiedzieć że jako klan funkcjonujemy na scenie Diablo 3 już od listopada 2011 roku mimo że premiera gry miała miejsce dopiero pół roku później :) Poniżej kilka pamiętnych screenów z pierwszego kontaktu z wersją beta D3:
Klan AZM miał jednego przedstawiciela na pierwszym ogólnopolskim zlocie fanów Diablo 3 który odbył się w marcu 2014 roku, był nim Vejder. Na zlocie można było spotkać nawet jednego z przedstawicieli blizzarda Wuluxara. Poniżej dwie pamiątkowe fotki Vejdera z takimi osobistościami świata Diablo jak Wuluxar, Ajantis i Rivid:

Więcej fotek oraz relacja Vejdera ze zlotu znajduje się w tym miejscu: http://azmklan.org/index.php?function=show_all&no=105
Do klanu należało 5 kobiet: Nicole, Mooki, Alicja, Kasia i Arwena.
W klanie były dwie pary Alien i Kasia oraz Raziel i Alicja ci drudzy mają nawet dziecko, które pojawiło się na świecie gdzieś w 2007 roku ;)
Największa i najpopularniejsza kraina PvP Diablo 2 w Polsce jaką był Angrenost Realm została założona przez członków AZM Archibalda i Balu. Zapraszam na strone legendarnego Angrenostu: http://realm.angrenost.org
Założyciele klanu NeoVenator i Margador (Othil) byli jednymi z pierwszych ludzi w Polsce, którzy mogli przetestować Diablo 2 w wersji beta.
Dwukrotnie był zakładany Diablo 2 Realm AZM najpierw w 2003 roku założony przez Archibalda, a następnie w 2005 roku założony przez Raziela.
Najkrócej aktywnym członkiem klanu był Szopen przyjęty w 2007 roku, który był aktywny aż jeden dzień z powodów technicznych nie mógł grać i słuch o nim zaginął. Ciekawe jest jeszcze to że ten sam gracz wiele lat wcześniej również należał do AZM i również tylko przez jeden dzień :) Szopen powrócił na dłużej do aktywności dopiero na Diablo 3.
Osobą która najczęsciej odchodziła oraz powracała do klanu był Alien. Doszedł do AZM w 2003 roku, odszedł w 2004 roku następnie powrócił w 2005 roku i znów odszedł w 2006 roku żeby ponownie powrócić w 2008 roku ;) Więcej o Alienie w tym miejscu: KLIK
Pierwszą osobą w Polsce której udało się nabić 99 level na prywatnym serwerze Diablo 2 patchu 1.10 był późniejszy i wciąż obecny członek klanu AZM Look (LuK). Udało mu się tego dokonać czarodziejką o imieniu Items-Finder w pierwszym laderze Groty Trolla 1.10 w dniu 12 września 2005 roku o godzinie 22:37. Poniżej pamiątkowy zrzut ekranu z gry przedstawiający czołówkę rankingu:
Jedyny jak do tej pory zlot AZM odbył się w Łodzi w 2001 roku. Uczestniczyli w nim: NeoVenator, Szwagier, Kason, FreeMan, Trunks, Lalka i Apollyon.
Przez wszystkie lata istnienia klan nie miał żadnych przerw ani zastojów w swojej działalności.
AZM funkcjonowało na wielu prywatnych serwerach Diablo2 m.in. Forteca, Angrenost, Twierdza, Grota Trolla, Monastyr Śmierci, Circle Of Nine, Jama Mroku, Star Gate, Forgotten Realm.
Najstarszą osobą w klanie była Arwena co do wieku to kobiety o wiek sie nie pyta :P Arwena niestety odeszła z naszego świata we wrześniu 2014 roku [*]
W kwietniu 2006 roku została założona gildia AZM w WoWa funkcjonująca na serwerze GT_WoW. Przez pewien czas zajmowała trzecie miejscu w rankingu. Masterem był Zoe. Po czterech miesiącach gildia upadła.


  
Ciekawostki
Mapa Sługów
Archiwum
Battle GT
Seria Diablo
Księga Gości
Rozdroże
YouTube
Discoard

Jesteś 16474 Wędrowcem

10.07.2024 Nowa funkcja trafia na naszą strone internetową. Po kliknięciu na niebieski klejnot na górze strony zostaniemy przekierowani do Osi Czasu. Oś jest przedstawieniem historii klanu w graficznej formie oraz w liczbach. + 29.06.2024 Z okazji 24 rocznicy powstania Klanu AZM zostaje otwarty klanowy stragan na stronie www na którym można zakupić kubeczki z klanowymi nadrukami. + 16.06.2024 Na Rekruta zostaje przyjęty Kaczor, który pełnił wcześniej funkcje Oficera Akademii. Jest to tym samym pierwszy transfer z Akademii Azmodana do głównego klanu Słudzy Azmodana. Życzymy udanego przejścia okresu rekrutacyjnego! + 15.06.2024 Pasja zostaje awansowany na Arcykapłana, wszystko to za sprawą sporych osiągnięć w rankingach Diablo 2 Resurrected. W obecnym VII sezonie D2R Pasja jako siódma Amazonka na Świecie w trybie HC zdobywa 99 level i jako trzecia osoba na świecie zdobywa 99 level na HC na platformie PlayStation. Jest to gigantyczne osiągnięcie. + 08.06.2024 Ostatnio burzliwe sytuacje w Akademii doprowadziły do tego że został wprowadzony regulamin do Akademii Azmodana. Głównym celem regulaminu jest zakaz narzucania innym graczom jak mają grać, ile czasu mają grać i wytykania im ich poziomu gry. + Po więcej wydarzeń zapraszamy do klanowej >Kroniki<