Wieści
O klanie
Kronika
Kodeks
Słudzy
Werbunek
Turnieje
Wojny
Sala Chwały
Forum

Klan AZM został założony 29 czerwca 2000 roku czyli w dniu światowej premiery Diablo 2.
Klan AZM istnieje od .
Przez pierwsze dni istnienia klanu skrót brzmiał SAN.
Nazwa klanu "Słudzy Azmodana" jest niezmienna od samego początku czyli od 2000 roku. A więc powstała na długo przed tym zanim ktokolwiek mógł się spodziewać że jednym z głównych bosów w Diablo 3 może być Azmodan.
Jeden z członków klanu AZM - Polo wykazał się nielada sprytem na tyle że udało mu się dokonać PK (Player Kill) w Diablo 3 w trybie HC gdzie teoretycznie coś takiego w tej grze jest niemożliwe :D Jest to jedyny znany mi i udokumentowany przypadek PK w Diablo 3 na świecie tak więc można sobie tylko wyobrazić skale całego zdarzenia :) Cała sytuacja miała miejsce około 2 tygodnie po premierze Diablo 3 i gra w tym czasie posiadała jeszcze wiele bugów, bo niewątpliwe incydent ten musiał być błędem gry. Poniżej kilka screenów upamiętniających to zdarzenie:

I na deser jeszcze jeden z tematów na oficjalnym forum blizzarda dotyczący tej sytuacji założony przez poszkodowanego w całym tym zdarzeniu: KLIK. Oczywiście Polo nie zamierzał nikogo zabić i wynikło to z czystego przypadku :p Szkoda jeszcze tylko że nie wypadło pamiątkowe uszko :D
Członek klanu AZM - Look był wylosowany już w pierwszej fali losowania beta testerów do Diablo 3, a że był na tyle uprzejmy żeby udostępnić swoje konto wszystkim klanowiczom, którzy mieli chęć przetestować gre tak więc śmiało można powiedzieć że jako klan funkcjonujemy na scenie Diablo 3 już od listopada 2011 roku mimo że premiera gry miała miejsce dopiero pół roku później :) Poniżej kilka pamiętnych screenów z pierwszego kontaktu z wersją beta D3:
Klan AZM miał jednego przedstawiciela na pierwszym ogólnopolskim zlocie fanów Diablo 3 który odbył się w marcu 2014 roku, był nim Vejder. Na zlocie można było spotkać nawet jednego z przedstawicieli blizzarda Wuluxara. Poniżej dwie pamiątkowe fotki Vejdera z takimi osobistościami świata Diablo jak Wuluxar, Ajantis i Rivid:

Więcej fotek oraz relacja Vejdera ze zlotu znajduje się w tym miejscu: http://azmklan.org/index.php?function=show_all&no=105
Do klanu należało 5 kobiet: Nicole, Mooki, Alicja, Kasia i Arwena.
W klanie były dwie pary Alien i Kasia oraz Raziel i Alicja ci drudzy mają nawet dziecko, które pojawiło się na świecie gdzieś w 2007 roku ;)
Największa i najpopularniejsza kraina PvP Diablo 2 w Polsce jaką był Angrenost Realm została założona przez członków AZM Archibalda i Balu. Zapraszam na strone legendarnego Angrenostu: http://realm.angrenost.org
Założyciele klanu NeoVenator i Margador (Othil) byli jednymi z pierwszych ludzi w Polsce, którzy mogli przetestować Diablo 2 w wersji beta.
Dwukrotnie był zakładany Diablo 2 Realm AZM najpierw w 2003 roku założony przez Archibalda, a następnie w 2005 roku założony przez Raziela.
Najkrócej aktywnym członkiem klanu był Szopen przyjęty w 2007 roku, który był aktywny aż jeden dzień z powodów technicznych nie mógł grać i słuch o nim zaginął. Ciekawe jest jeszcze to że ten sam gracz wiele lat wcześniej również należał do AZM i również tylko przez jeden dzień :) Szopen powrócił na dłużej do aktywności dopiero na Diablo 3.
Osobą która najczęsciej odchodziła oraz powracała do klanu był Alien. Doszedł do AZM w 2003 roku, odszedł w 2004 roku następnie powrócił w 2005 roku i znów odszedł w 2006 roku żeby ponownie powrócić w 2008 roku ;) Więcej o Alienie w tym miejscu: KLIK
Pierwszą osobą w Polsce której udało się nabić 99 level na prywatnym serwerze Diablo 2 patchu 1.10 był późniejszy i wciąż obecny członek klanu AZM Look (LuK). Udało mu się tego dokonać czarodziejką o imieniu Items-Finder w pierwszym laderze Groty Trolla 1.10 w dniu 12 września 2005 roku o godzinie 22:37. Poniżej pamiątkowy zrzut ekranu z gry przedstawiający czołówkę rankingu:
Jedyny jak do tej pory zlot AZM odbył się w Łodzi w 2001 roku. Uczestniczyli w nim: NeoVenator, Szwagier, Kason, FreeMan, Trunks, Lalka i Apollyon.
Przez wszystkie lata istnienia klan nie miał żadnych przerw ani zastojów w swojej działalności.
AZM funkcjonowało na wielu prywatnych serwerach Diablo2 m.in. Forteca, Angrenost, Twierdza, Grota Trolla, Monastyr Śmierci, Circle Of Nine, Jama Mroku, Star Gate, Forgotten Realm.
Najstarszą osobą w klanie była Arwena co do wieku to kobiety o wiek sie nie pyta :P Arwena niestety odeszła z naszego świata we wrześniu 2014 roku [*]
W kwietniu 2006 roku została założona gildia AZM w WoWa funkcjonująca na serwerze GT_WoW. Przez pewien czas zajmowała trzecie miejscu w rankingu. Masterem był Zoe. Po czterech miesiącach gildia upadła.Ciekawostki
Mapa Sługów
Rozdroże
Archiwum
Battle GT
Diablo II
YouTube
Discoard


26.11.2023 Na rekruta został przyjęty Mickey. + 23.11.2023 Na rekruta został przyjęty eNeSik. + 22.11.2023 Krwawą gwiazdę za wbicie 100 lvl HC otrzymuje iNferno gratulacje! + 20.11.2023 Awans na Kapłana oraz order Krwawą Gwiazde za wbicie setki na HC otrzymuje SagePM. + 18.11.2023 Na rekruta zostaje przyjęty Zogg. + 15.11.2023 Na rekruta zostaje przyjęty SagePM. + 05.11.2023 Została wprowadzona nowa zasada w kodeksie klanowym dotycząca werbowania nowych Rekrutów. W skrócie umożliwa ona zapraszanie nowych osób do klanu bez głosowania klanowiczom o randze Arcykapłana w góre. + 03.11.2023 Bogaty dzień w wydarzenia. Na blizzconie został zapowiedziany pierwszy dodatek do Diablo 4 o nazwie Vessel of Hatred. Ma on dodać znaną lokacje z Diablo 2 Kurast, finalnego bosa Mefisto oraz nową klase. Na rekruta został przyjęty Yonos z poręczenia Klesi. Natomiast na D2R odbył się turniej PvP 2 na 2 w lidze DCL, który zwycięża Tabuli. + 30.10.2023 Młody jako pierwszy klanowicz w tym sezonie wbił 100 lvl na HC grając czarodziejką. Krwawa gwiazda ląduje na jego koncie, tym samym zdobywa awans na kapłana. Gratulacje! + Po więcej wydarzeń zapraszamy do klanowej >Kroniki<